بلدرچین

بلدرچین به گروه بزرگی شامل چندین سرده از پرندگان کوچک از راسته ماکیان‌سانان گفته می‌شود. این پرندگان شناخته‌شده‌ترین گونه‌های راستهٔ ماکیان‌سانان هستند. آن‌ها به دو بخش بلدرچین‌های بر جدید (تیرهٔ Odontophoridae) و بلدرچین‌های بر قدیم (تیرهٔ Phasianidae) تقسیم می‌شوند.

بلدرچین‌ها جثهٔ کوچک دارند و زندگی بر روی زمین را ترجیح می‌دهند. از دانه‌ها و نیز حشرات و دیگر جنبندگان کوچک تغذیه می‌کنند. بر روی زمین لانه می‌سازند و بر پروازهای کوتاه و سریع قادر می‌باشند.

برخی گونه‌ها همچون بلدرچین ژاپنی و بلدرچین معمولی پرندگانی مهاجرند و توانایی پرواز در مسافت‌های طولانی را دارند. در برخی کشورها برخی گونه‌های بلدرچین در تعداد زیاد پرورش داده می‌شوند تا از تخم و گوشت آن‌ها استفاده شود یا حتی در شکارگاه‌ها رها شوند. این پرنده در سکونت‌گاه‌های خود هم توسط انسان‌ها به‌طور گسترده‌ای شکار می‌شود تا از گوشت و پرهایش استفاده شود.

 

دمای مناسب برای نگه داری تخم های نطفه دار بلدرچین 16 الی 20 درجه سانتیگراد است.

طول دوره جوجه کشی بلدرچین 17 روز است که 13 روز اول دوره ستر و 4 روز آخر دوره هچر نام دارد. دمای دستگاه باید 37.2 الی 38.5 باشد.

رطوبت دستگاه در دوره ستر 60 درصد و در دوره هچر باید 75 درصد باشد. به یاد داشته باشید برای بهره وری مناسب در زمان جوجه کشی قبل از شروع جوجه کشی ، دستگاه را به مدت 24 ساعت با دمای 37 درجه و رطوبت 60 درصد روشن کنید.

درباره نویسنده: یاشار

معتقد به مهاجرت معکوس ، دوستدار باغداری ، علاقه مند به پرورش طیور و علوم کشاورزی و دامی

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *